Середа, 29 листопада 2017 19:07

Біженці чи переселенці?

Вони отримали запрошення на весілля в Німеччину. В Донецьку вже було неспокійно тому було вирішено поїхати, поки все закінчиться. Да і малого треба було вивезти з міста... А потім повертатися стало нікуди..
Родичів в Україні не було. вся рідня в росії. І тоді вони вирішили залишитися в Німеччині. Отримали дозвіл на тимчасове проживання, спершу допомогли друзі. Потім винайняли квартиру, син пішов до школи, вони пішли на роботу. Забрали маму. Допомоги від Німеччини не отримували. Все що в них там було, вони заробили власноруч. Стали оформлювати статус біженців. Декілька місяців тому в родини сталася велика подія - і вони з нетерпінням стали очікувати народження другої дитини.
Позавчора суд відмовив їм в наданні статусу біженців, бо на думку німецького суду війна в Україні вже закінчилася і вони можуть повернутися додому. До 18 грудня можна було подати апеляцію.
А вчора, коли вони вже збиралися на роботу, о 6 ранку до них завітала поліція. дала 1,5 години на збори і відправила в Україну.
Вчора вночі вони прилетіли в Бориспіль. батько, вагітна мати, 81 річна хвора бабуся і син.
На руках пара сумок, трохи грошей, на серці розпач.
Вони не знають, що таке 505 Постанова. 509, 365, 637 і безліч інших. Крім паспортів нічого з документів немає. Ні зі школи, ні з лікарні. ні з роботи.
Дитині треба в школу, бабусі продовжувати лікуватися, мамі стати на облік по вагітності, татові знайти роботу і всі разом - житло. Вони навіть не здогадуються про все інше.
Хочемо подякувати всім тим, хто протягом останніх років був поруч. І хто, як завжди допоміг сьогодні:
- юридична консультація - неперевершені юристи Донбасс SOS;
- юридична консультація - Дарина Толкач;
- допомога вагітній - Надежда Пехньо;
- супровід і консультації для бабусі - Алла Михно;
- психологічна допомога - Марина Бреславец;
- тимчасове житло - Aleksandra Magurova;
- консультації стосовно навчання дитини - Sasha Sergeev та, звісно, наша Олена Лебідь
- рекомендації по недорогим та якісним магазинам. де можна придбати зимові речі - наші дівчата.
І поки ми шукали варіанти. обговорювали подальші дії, наш фонд знайшов нового перекладача з німецької :). До речі єдиний, хто бачить цікаві речі в тому що відбувається. Нє, ну це ж прикольно ходити в туалет під конвоєм німецької поліції, правда?