Історія

Ініціатива створення фонду «СВОЇ» з’явилася навесні 2014 року, коли Україна стикнулася з викликами, які перед нею постали. Фонд дотримується принципів женевських конвенцій і ставить перед собою мету надавати захист та допомогу громадянам України, які постраждали від бойових дій.Ініціатива створення фонду «СВОЇ» з’явилася навесні 2014 року, коли Україна стикнулася з викликами, які перед нею постали. Фонд дотримується принципів женевських конвенцій і ставить перед собою мету надавати захист та допомогу громадянам України, які постраждали від бойових дій.

Більшість із тих, хто сьогодні є основою організації, – це люди, які починаючи з часів Революції Гідності  2014р, зробили все, щоб підтримати співвітчизників. Деякі з нас були знайомі між собою ще з початку зимових протестів 2013року , але більшість знайшли один одного набагато пізніше, коли в Криму на повну силу господарювали «зєльониє чєлавєчкі», а на Сході країни розгоралася війна.

Проект фонду по наданню  гуманітарної допомоги за адресою вул. Фролівська 9/11  перетворився на один з найпотужніших волонтерських центрів  країни. Найважливіша задача «одягти та нагодувати» виявилася найпростішою. Людей треба було селити, працевлаштовувати, захищати їхні права, відновлювати документи, влаштовувати дітей по садочків та шкіл, допомагати держорганам розробляти нормативні акти і ще багато-багато всього.

Назва фонду «СВОЇ» — це те, що ми відчуваємо гостріше за все. Ми всі тут свої. Ті, хто народився в Києві, і ті, хто приїхав до нього з Донеччини чи Луганщини. Ми намагаємось вирішувати проблеми суспільства, в якому ми живемо, проблеми країни, з якими вона стикається кожен день.

Ми не можемо зупинити війну, але ми можемо протягнути руку допомоги дітям та їх батькам, які постраждали від бойових дій. Ми віримо в те, що кожен має право на гідне життя, на захист та безпеку.

Ми прагнемо до відкритого, усвідомленого, зайнятого і відповідального суспільства, яке було б в змозі вирішувати проблеми у себе вдома. Ми хочемо взяти активну участь у формуванні суспільства, в якому культурні, етнічні, расові та інші відмінності є джерелом збагачення, а не конфлікту. Ми є невід'ємною частиною громадянського суспільства.